Las w słoiku

Las w słoiku

Prawdziwy las w słoiku to dekoracyjny hit ostatnich lat. Żywe, zielone rośliny zamknięte w przezroczystym szkle wyglądają niezwykle efektownie zarówno w domowym zaciszu, jak i komercyjnym wnętrzu – to estetyczna ozdoba pasująca do aranżacji w każdym stylu.  Las w słoiku swoją popularność zawdzięcza niesamowitemu wyglądowi oraz łatwości w jego utrzymaniu. Warto pokusić się o swój własny kawałek lasu. Chcesz przygotować ozdobę samodzielnie? Weź udział w naszym kursie online, gdzie pokazujemy, jak stworzyć unikalną kompozycję i cieszyć się pięknym widokiem przez długi czas.

Las w słoiku to niezwykle efektowna dekoracja

Rośliny zamknięte w szkle – oryginalny element dekoracyjny

Las w słoiku to najczęściej dekoracja złożona z mchu, paproci, bluszczu, fitonii. Dobrze sprawdzą się też małe rośliny niekwitnące. Dodatkową dekorację stanowią mech, kamyki, szyszki, patyki i dekoracje drewniane. Całość to fascynująca kompozycja, która wygląda jak odwzorowany fragment prawdziwego ogromnego lasu lub ogrodu, w których panuje spokój i cisza. Obserwowanie jak ten niewielki ekosystem się samodzielnie rozwija, sprzyja relaksowi.

Wykorzystywane podczas warsztatów online rośliny są najwyższej jakości – zdrowe, świeże i przystosowane do panujących w szkle warunków, dzięki czemu zachowują trwałość przez długi czas. Każdy element jest przemyślany i dopasowany do realizowanego projektu, od najlepszego podłoża przez odpowiednie gatunki aż do eleganckiego słoika.

Niezbędne elementy do wykonania lasu w słoiku kupujemy na giełdzie kwiatowej lub sklepie ogrodniczym. Nie zabieramy ich z lasu! Pamiętajmy, że rozkopywanie ściółki i niszczenie runa leśnego (które tworzą m.in. mchy) jest zabronione i zagrożone grzywną. Wiele gatunków dziko rosnących paproci również jest pod ochroną. Nie ryzykuj – pozwól nam na przygotowanie niezbędnych materiałów.

Stwórz swój własny ogród w słoiku – zapraszamy na warsztaty online

Bardzo efektowną ozdobę wnętrza stanowi las w słoiku. Odrobina żywej natury w naszym domu. Stworzenie takiego miniaturowego ekosystemu nie jest trudne, a satysfakcja jest ogromna. Rośliny zamknięte w szkle to też oryginalny pomysł na upominek dla bliskiej osoby, szczególnie jeśli przygotujesz ten efektowny domowy ogród samodzielnie. Proponujemy kurs, na którym przyjemnie spędzisz czas i stworzysz wyjątkowy element dekoracyjny.

Nasze warsztaty uczą, jak robić las zamknięty w słoiku, a także jak dbać o wybrane rośliny i łączyć gatunki w kompozycje. Całość prowadzona jest online, więc z łatwością możesz wziąć udział z dowolnego miejsca. Zanim przejdziemy do praktyki, otrzymasz od nas paczkę ze wszystkimi niezbędnymi materiałami. Dzięki temu masz pewność, że wszystko się uda i będziesz się cieszyć swoim pierwszym ogrodem w szkle. Wykonanie ozdoby jest dość proste, a z naszymi wskazówkami i wiedzą, samodzielnie stworzysz unikalną dekorację. Organizowane przez nas warsztaty to świetna zabawa.

Las w słoiku to efektowny sposób na upiększenie wnętrza i świetny pomysł na prezent. Zarówno zakup gotowego ogrodu, jak i przygotowanie go własnoręcznie są ciekawą alternatywą dla klasycznych kwiatów podarowanych na takie okazje jak urodziny czy Dzień Matki. Dekoracyjne zamknięte ogrody roślin w słoiku bardzo elegancko prezentują się też w restauracjach, salonach kosmetycznych czy gabinetach i biurach. Dodatkowo miniatura lasu jest bardzo łatwa w utrzymaniu i nie wymaga regularnego podlewania czy nawożenia. Ekosystem działa sam, wystarczy zapewnić mu odpowiednio naświetlone miejsce.

Warsztaty las w słoiku to przede wszystkim dobra zabawa

Las w słoiku – odrobina natury pod ręką

Czy rośliny mogą żyć samodzielnie w zamkniętym naczyniu bez ingerencji z zewnątrz? Okazuje się, że tak. W 1960 roku francuski botanik David Latimer zamknął w szklanej butli popularne trzykrotki. 12 lat później podlał je po raz ostatni. Od tego momentu rośliny zostały pozostawione same sobie. Co ciekawe w zamkniętej butli powstał niezależny ekosystem. Rola człowieka ograniczała się jedynie do zapewnienia im odpowiedniego nasłonecznienia, czyli przestawiania naczynia.

Zapraszamy na nasz kurs online wszystkich, którzy chcą nauczyć się tworzyć piękne dekoracje handmade. Na warsztatach nauczysz się przygotowywać swój własny las zamknięty w słoiku. Mamy również w ofercie gotowe już ogrody z roślinami w szkle, które możesz kupić i ozdobić swoją przestrzeń albo podarować bliskiej osobie jako odrobinę natury w eleganckim wydaniu.